Nazwa Roofart sygnuje produkty grupy VKR Holding, rynkowego lidera w dziedzinie okien dachowych, stojącego za takimi markami jak Velux czy Altaterra. Jako część grupy VKR mamy po swojej stronie 75 lat doświadczenia w produkcji i innowacji okien dachowych, jak i dostęp do największych w Europie możliwości produkcyjnych. Dbamy o wykonanie naszych produktów korzystając tylko z wysokiej jakości, ekologicznych materiałów.

Założona w roku 1965 przez Villuma Kann Rasmussena (1909-1993), wynalazcę okien dachowych Velux, jest właścicielem licznych „firm modelowych”. Pozostając w rękach rodziny Rasmussenów, VKR dostarcza swoje okna na cały świat z pomocą 15 000 pracowników pochodzących z 41 krajów.

 

 

„Zbudowanie tej firmy nie jest moją zasługą, ale pomysłowych i utalentowanych ludzi zebranych wokół niej” Villum Kann Rasmussen, 1965

 

 

 

Firma chlubi się dostarczaniem najnowszych rozwiązań w dziedzinie okien dachowych do 30 krajów Europy. Altaterra, założona w 2001 firma siostrzana dla okien Velux, a która jest także właścicielem marki DAKEA, zatrudnia 130 pracowników z 12 krajów świata.

Rewolucjonizuje europejski rynek okien, oferując dłuższą gwarancję i szerszą funkcjonalność niż konkurencyjne marki.

 

 

Produkty Roofart, będące idealnym dopełnieniem marki Velux, zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Czerpiąc z doświadczenia na globalnych rynkach dostarczamy innowacyjne rozwiązania w dziedzinie okien dachowych, wyłazów, schodów strychowych i akcesoriów.

 

Produkcja Surowce i techniki produkcji Instytucje partnerskie

ISO 9001
Systemy kontroli jakości

ISO 14001
Systemy kontroli środowiskowej

OHSAS 18001
Systemy bezpieczeństwa pracy

CSTbat
Sprzęt produkcyjny i proces produkcji (część certyfikatu CSTB)

CSTB
Metody produkcji i rozwiązania rynkowe

KOMO
Certyfikat na rynek holenderski

FSC
Certyfikat potwierdzający, że drewno wykorzystywane w naszych oknach pochodzi z nienaruszających równowagi ekologicznej źródeł.

 

 

CSTB, EMI
Ogniotrwałość, dźwiękoszczelność

IFT Rosenheim
Wartość U, przepuszczalność powietrza i wody

CSI
Wartość U, temperatura powierzchni

 

 

 

Częścią grupy VKR holding jest fundacja VILLUM FONDEN, zajmująca się projektami non-profit w dziedzinach nauki, kultury i ochrony środowiska, a także muzeum okien dachowych The Villum Window Collection oferujące odwiedzającym bogatą kolekcję malarstwa oraz liczne eksponaty bezpośrednio związane z tematyką. Na szczególną uwagę zasługuje historia okien obejmująca okres od epoki kamiennej po czasy współczesne.